Era cyborgów. Broń psychotroniczna: Pentagon będzie kontrolować mózgi żołnierzy

Po polsku

bd96799dcb882Pentagon ogłosił rozpoczęcie realizacji projektu „Sterowanie aktywnością mózgu przy pomocy ultradźwięków”.
Ministerstwo Obrony USA zamierza zainstalować ów gadżet na wewnętrznej stronie hełmu, aby w ten sposób stymulować te sfery mózgu, które odpowiadają za czujność i działalność kognitywną (poznawczą), a także uczucie bólu i ogólny stan psychiczny człowieka.

To jest tylko jeden z całej puli projektów, które mają związek z mózgiem. „Optymalizacja” rozumu ma na celu przede wszystkim na zmniejszenie liczby żołnierzy, którzy po odbyciu służby wojskowej potrzebują psychologicznej rehabilitacji. Oprócz tego, dowódcy i sztab generalny chcą, aby różne ludzkie słabości nie wywierały wpływu na decyzje, podejmowane w różnych ekstremalnych sytuacjach.

Obecnie do Biura Badań Przyszłościowych Ministerstwa Obrony USA (DARPA) trafiły badania neurologa z Uniwersytetu stanu Arizona Williama Tylora, który udoskonala nieinwazyjne próby stymulacji mózgu. „Kiedy ludzie są zainteresowani tym, do czego jest zdolne to urządzenie, to pytam ich, jak pracuje ich mózg, - mówi uczony. - A mózg wypełnia wszystkie funkcje waszego organizmu, a gdybyście znali neuroanatomię, to z pewnością zaczęlibyście regulować każdą z tych funkcji”.

cyborg-helm


Już obecnie zostały opracowane najnowocześniejsze metody stymulacji mózgu w celu leczenia wielu chorób psychicznych– od Parkinsona po ciężką depresję. No cóż, aby przeniknąć głęboko do mózgu należy użyć chirurgii inwazyjnej, a zewnętrzna stymulacja przy pomocy ultradźwięków nie jest w stanie przeniknąć tam, gdzie znajduje się wiele chorych „schematów”.

Ale to nie powstrzymało pana Tylora! Uczony i jego koledzy wynaleźli swego rodzaju „inter-czaszkowy impulsywny ultradźwięk”, który jest w stanie oddziaływać na głębokie warstwy mózgu. Oprócz tego, może on być nakierowywany na małe sfery mózgu o rozmiarach 2-3 milimetrów. Prototyp tego urządzenia jest niewielki i dlatego można go umocować wewnątrz hełmu. Gadżetu można prawdopodobnie używać nawet wtedy, gdy mózg jest uszkodzony: „To, co nazywamy urazem, - jest rezultatem wielogodzinnego metabolicznego uszkodzenia; wolne rodniki i nowotwory potrzebują dość dużo czasu, - wyjaśnia pan Tylor, - Gdyby zwyczajnym pstryknięciem pulpitu zdalnego sterowania można było wywołać natychmiastową ingerencję, to zatrzymalibyśmy to, co w konsekwencji zatruwa życie niektórym ludziom”.

Dalsze badania będą prowadzone przy finansowym wsparciu Pentagonu.
O dalszych badaniach Tylora można przeczytać na stronie internetowej: http://www.tylerlab.com/,
oraz na stronach:
http://science.dodlive.mil/2010/09/01/remote-control-of-brain-activity-using-ultrasound/
http://3rm.info/main/5163-psixotronnoe-oruzhie-pentagon-budet-kontrolirovat.html.

Źródło: http://3rm.info/main/5163-psixotronnoe-oruzhie-pentagon-budet-kontrolirovat.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj