Kard. Bertone: problem pedofilii wśród księży wynika z homoseksualizmu

Po polsku

gay-priest1Watykański sekretarz stanu kard. Tarcisio Bertone powiedział ostatnio, że problem z księżmi pedofilami nie jest spowodowany przez celibat, ale przez homoseksualizm.

– Wielu psychologów, wielu psychiatrów wykazało, że nie ma związku pomiędzy celibatem a pedofilią – stwierdził Kardynał na konferencji prasowej w Chile. – Jednak wielu innych udowodniło i ostatnio mi to powiedzieli, że istnieje związek miedzy homoseksualizmem a pedofilią – dodał hierarcha.

Kard. Bertone podkreślił, że pedofilia jest zjawiskiem, które dotyczy wszystkich kategorii osób, w tym także kapłanów, chociaż w mniejszym stopniu niż innych w ujęciu procentowym. Podkreślił, że takie zachowanie jest skandaliczne i, że Ojciec Święty zamierza przedsięwziąć szereg inicjatyw, które maję przeciwdziałać zjawisku pedofilii wśród księży.

Kard. Bertone potwierdził tym samym znany fakt, że homoseksualiści mają skłonność do pedofilii, czemu starają się zaprzeczać przedstawiciele establishmentu odpowiedzialnego za zdrowie psychiczne w USA, wbrew wynikom badań i statystykom na ten temat.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Źródło: http://www.bibula.com/?p=20447

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj