W indyjskim stanie Orisa wciąż są prześladowani chrześcijanie. Katolików przymusza się do konwersji na hinduizm.

Po polsku

przesladowaniaW Orisa w Indiach wciąż dochodzi do przypadków prześladowania chrześcijan. Katolików z dziesięciu wsi, pod groźbą utraty domów, przymuszano do konwersji na hinduizm. Abp Raphael Cheenath, ordynariusz archidiecezji Katak–Bhubaneśwar, rozmawiał z premierem rządu stanowego o najbardziej niepokojących kwestiach dotyczących traktowania ofiar antychrześcijańskich pogromów. Duchowny przekazał też władzom listę 27 wsi, w których katolicy nie mogą wrócić do domów, skąd przemocą wygnały ich prześladowania. (raczej  prześladowcy - przyp.red.)

Dwa lata po pogromach w stanie Orisa, chrześcijanie wciąż są przedmiotem dyskryminacji. Nie mogą na przykład korzystać z publicznych studni czy lasów. W dodatku niemal wszyscy sprawcy pogromów pozostają na wolności, o czym przypomniał abp Cheenath. Są odpowiedzialni za śmierć co najmniej 93 osób.

Świadków zajść zmusza się do milczenia. Zaniża się też odszkodowania za ponad 350 spalonych kościołów i 6,5 tys. zniszczonych domów. Duchowny przypomniał, że ponad 17 tys. poszkodowanych podczas hinduistycznych pogromów wciąż jeszcze nie ma własnych domów.

eMBe/RadioVaticana.org

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj