Muzułmanie się nawracają?

Po polsku

Mideast Iran Christmas ChristiansW Afryce trwa kongres ewangelizacyjny, na którym rozmawiano także o szansach na pokój na Bliskim Wschodzie. Chrześcijański przywódca z Iranu mówi o masowych nawróceniach muzułmanów.

Bliski Wschód, który bywa najczęściej kojarzony z islamem i przemocą, przeżywa obecnie bezprecedensową falę nawróceń muzułmanów na chrześcijaństwo – mówi irański przywódca chrześcijański, Sam Yeghnazar.
Jeszcze w 1974 roku było w Lozannie około 500 irańskich chrześcijan, ale w ciągu ostatnich trzydziestu lat na chrześcijaństwo nawróciło się dużo więcej muzułmanów, niż kiedykolwiek.

- Iran jest dziś zamknięty terytorialne, ale są w nim niezliczone rzesze otwartych serc. To najbardziej otwarty naród na Ewangelię w całym świecie. Dziesiątki tysięcy Irańczyków zwraca się do Chrystusa – mówi optymistycznie Yeghnazar.

- Zdradzeni przez rząd, odarci ze złudzeń religii, przygnębieni perspektywami przyszłości; kiedy Irańczycy poznają Pana stają się kompletnie przemienieni. Chcą głosić Chrystusa. Całe rodziny, kobiety, mężczyźni, wracają do Chrystusa – dodaje Yeghnazar.

- Zakotwiczenie naszej tożsamości w Mesjaszu pozwala otworzyć nasze serca na złych, muzułmańskich sąsiadów i lękliwych żydowskich żołnierzy z punktów kontrolnych – mówi Salim, palestyński chrześcijanin, który ma wielką nadzieję na Chrystusowy pokój na Bliskim Wschodzie. Liczy, że serca z kamienia mogą być przemienione w serca z ciała.

W Cape Town, w Republice Południowej Afryki, odbył się ewangelizacyjny kongres, na którym poruszono właśnie problem pokoju na Bliskim Wschodzie a także problem handlu ludźmi czy zagrożenie AIDS, kwestię islamu, sekularyzacji i wiele innych. Zebrało się na nim blisko cztery tysiące chrześcijańskich liderów reprezentujących ponad 190 krajów. Zastanawiali się, w jaki sposób najlepiej ewangelizować w dzisiejszym świecie.

eMBe/ChristianPost

A oto przykład tolerancji pana Ahmadinedżada dla irańskich Chrześcijan.

iranian-executions

Źródło: http://www.fronda.pl/news/czytaj/muzulmanie_sie_nawracaja_1

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj