Religijni zboczeńcy szaleją: W Niemczech odbył się pierwszy w historii zjazd kościelnych klaunów

Po polsku

2138944926_bd56618a6422.10.2010 W dniach 22 -24 października w kościele św. Wawrzyńca w mieście Halle (okręg federalny Saksonia-Anhalt) odbyła się pierwsza w historii, trzydniowa rada kościelnych klaunów, jak podaje “Ceдмица.Ру”, powołując się na niemieckie środki masowego przekazu.
Program zjazdu z udziałem katolickich i ewangelickich kapłanów i 30 klaunów obejmuje nabożeństwa ekumeniczne, dyskusję o kościelnej clownadzie, wykłady i rozmowy na temat konfliktu między wiarą a humorem, a także wystąpienia kościelnych klaunów.
Inicjatorem spotkania-rady był kościelny klaun z 11-letnim stażem, Stefan Schultz, znany jako autor i wykonawca godzinnej clownady „Humor w Biblii”.
head-clownZdaniem niektórych współczesnych niemieckich teologów, „kościelne klauny spełniają ważną funkcję w kontaktach między Kościołem a ludem”. W swoich wystąpieniach opowiadają oni widzom o chrześcijanach i ateistach, wypływają na osłabienie okrucieństwo i agresję dorastającej młodzieży, a także kierują uwagę młodych ludzi na problemy wiary i znaczenie kościelnych nabożeństw.
W Niemczech kościelni klauni zasadniczo pracują w niedziele. Występują najczęściej w watykańskich i protestanckich parafiach, na różnych festiwalach, na świętach masowych.

Gdyby tak przyjechał główny Clown, albo jego Błazeństwo, clownada z wiary i pobożności była by już pełna.

Źródło: http://3rm.info/religion/5749-eretiki-bezumstvuyut-v-germanii-proxodit-pervyj-v.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj