Apostatyczna rodzina. Bracia żydzi, bracia muzułmanie oraz bracia odstępcy….

Po polsku

knifeZwierzchnik diecezji Astańskiej i Ałmaackiej, metropolita Astany i Kazachstanu Aleksander jest przekonany, że współpraca między prawosławnymi a muzułmanami w republice będzie się umacniać.

„Współpraca między prawosławnymi a braćmi muzułmanami będzie się rozwijać i umacniać dla dobra całego społeczeństwa Kazachstanu” - jak podano w pozdrowieniu metropolity, skierowanym do rektora Islamskiego Uniwersytetu w Ałma Acie, Muhameda Husejna Ałsabekowa z okazji pomyślnego wyniku obrony jego pracy habilitacyjnej na temat „Religijna literatura Kazachstanu”, jak podaje portal „Interfaks-Religia”.

Tekst pozdrowienia został rozesłany w piątek przez służbę prasową okręgu metropolitalnego.

Metropolita wyraził wdzięczność prezydentowi Kazachstanu Nursułtanowi Nazarbajewowi „za prowadzoną przez niego politykę, która daje możliwość swobodnego wyznawania każdej wiary”

Podkreślił, że „Prawosławna Cerkiew Kazachstanu aktywnie współpracuje z przedstawicielami islamskiego duchowieństwa” przy rozwiązywaniu problemów, dotyczących walki z ekstremizmem i zakazu działalności pseudoreligijnych sekt.

Metropolita powiedział również, że studenci pierwszego prawosławnego seminarium duchownego w Kazachstanie w czasie nauki zapoznają się z dziełami klasyków kazachskiej literatury, uczą się języka urzędowego, słuchają kazachskiej muzyki i uczą się historii Kazachstanu. (chodzą do meczetu, czytają koran i wkrótce będą mieli po sześć żon, a jeśli parafia bogatsza to nawet więcej.)

Źródło: http://3rm.info/religion/6428-v-kazaxstane-pravoslavnye-budut-ukreplyat-svyazi.html.

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj