MANIFEST NA RZECZ ROLNICTWA I ŻYWNOŚCI XXI WIEKU. ROLNICTWO DLA LUDZI I Z LUDŹMI

Po polsku

mp_gmo-freeProfesor Irina Ermakowa – czołowy ekspert w dziedzinie GMO i wiceprzewodnicząca Narodowego Stowarzyszenia na rzecz Bezpieczeństwa Genetycznego przedstawiła w jaki sposób jej własne badania w Rosyjskiej Akademii Nauk wykazały, że ponad 50% szczurów żywionych GMO stało się bezpłodne w pierwszej generacji i zmarło przedwcześnie. Prof. Ermakowa ostrzegała, że wyniki te pokazują, iż modyfikacje genetyczne to technologia niebezpieczna, która …

MANIFEST NA RZECZ ROLNICTWA I ŻYWNOŚCI XXI WIEKU. ROLNICTWO DLA LUDZI I Z LUDŹMI to najważniejszy rezultat konferencji jaka odbyła się z okazji 10 – lecia Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC w Zakrzowie, 20 i 21 listopada 2010, pod hasłem Rolnictwo rodzinne oraz suwerenność i samowystarczalność żywnościowa. MANIFEST zostanie przekazany najważniejszym urzędnikom UE, rządom i wpływowym osobistościom we wszystkich krajach, które były reprezentowane na konferencji.
MANIFEST wzywa wszystkich rolników, hodowców i świadomych obywateli do odzyskania kontroli nad swoim losem i do połączenia wysiłków zmierzających do oswobodzenia naszego rolnictwa z kieratu zniszczenia i rozpaczy, do jakiego jest obecnie zaprzęgnięte. Sir Julian Rose, Prezes ICPPC powiedział: Globalna gospodarka żywnościowa kontrolowana przez korporacje i rządy zaowocowała destrukcją i wyzyskiem w każdym obszarze rolnictwa; poczynając od nasion, poprzez rośliny, zwierzęta, a kończąc na człowieku. MANIFEST wzywa do rolnictwa dla ludzi i z ludźmi, aby odwrócić ten katastrofalny trend w polityce.

Profesor Irina Ermakowa – czołowy ekspert w dziedzinie GMO i wiceprzewodnicząca Narodowego Stowarzyszenia na rzecz Bezpieczeństwa Genetycznego przedstawiła w jaki sposób jej własne badania w Rosyjskiej Akademii Nauk wykazały, że ponad 50% szczurów żywionych GMO stało się bezpłodne w pierwszej generacji i zmarło przedwcześnie. Prof. Ermakowa ostrzegała, że wyniki te pokazują, iż modyfikacje genetyczne to technologia niebezpieczna, która nie powinna wyjść poza laboratoria. Devinder Sharma, wielokrotnie nagradzany dziennikarz indyjski oraz lider kampanii, która doprowadziła do zakazu przemysłowej produkcji genetycznie modyfikowanych bakłażanów w Indiach, mówił m.in. o dramacie popełnienia samobójstwa przez 200 tys. indyjskich rolników, na przestrzeni ostatnich 15 lat, z powodu spadku dochodów i chorób jakie pojawiły się na skutek wprowadzenia upraw GMO oraz zwiększonego użycia agrochemii, pestycydów i nasion hybrydowych, które wyparły tradycyjne metody rolne. To było bardzo jednoczące doświadczenie. Wielu ludzi, z różnych krajów świata i regionów Polski pokazało swoją determinację na rzecz uwolnienia żywności i rolnictwa z uścisku globalnych korporacji, a także na rzecz powrotu do lokalnych i proekologicznych sposobów produkcji, dystrybucji oraz konsumpcji żywności – powiedziała Jadwiga Łopata, założycielka i wiceprezes ICPPC , laureatka nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel), odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Seminarium zgromadziło mówców oraz uczestników z Anglii, Walii, Holandii, Francji, Niemiec, Szwecji, Rosji i Indii.

Źródło: http://grypa666.wordpress.com/, http://grypa666.wordpress.com/

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj