BRAZYLIJSKI ARCYBISKUP UCZĘSZCZA NA MASOŃSKIE ZEBRANIA.

Po polsku

393_minasmason02

Na zdjęciu 1 widzimy arcybiskupa Jose Alberto Moura (w białej koszuli) przed mikrofonem, wygłaszającego przemowę w Loży “Bóg i Wolność” Stanu Minas Gerais (Brazylia). Jest on zwierzchnikiem archidiecezji Montes Claros a także prezesem Komisji d/s Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego brazylijskiej Konferencji Biskupów.

Pierwszym celem jego wizyty, która miała miejsce 5.03.2009r., było stworzenie katolicko-masońskiej grupy studyjnej w sprawie bezpieczeństwa publicznego w okolicach archidiecezji. Moura w swoim przemówieniu zaakcentował sfery w których Kościół i masoneria powinny współpracować, a mianowicie przemoc, prostytucja dziecięca, niesprawiedliwość społeczna i korupcja w polityce. Podczas zebrania Północna Rada Masońska Stanu Minas Gerais jak i miejscowa Loża Policji ofiarowały arcybiskupowi Moura nagrodę upamiętniającą tę historyczną wizytę (zdjęcie 2).

393_minasmason01

Zdjęcie 3 przedstawia arcybiskupa w garniturze, a zdjęcie 4 w stroju duchownym podczas
audiencji u Benedykta XVI w Watykanie (także zdjęcie 5). Powyższe dane i fotografie zaczerpnięto z katolickiego blogu “Fidei Depositum” i z masońskiej strony internetowej “A Voz do Escriba”.

393_minasmason03

Tłum.:R.X.

Cóż bowiem ma wspólnego światło z ciemnością? Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Belialem lub wierzącego z niewiernym? (II Kor 6,14-15)

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj