Szwajcaria: Kościół broni praw wydalanych kryminalistów

Po polsku

eu-islamO sprawdzenie każdego przypadku indywidualnie przed wydaleniem imigranta ze Szwajcarii zaapelował episkopat tego kraju. To reakcja na wynik wczorajszego referendum, w którym Szwajcarzy zdecydowali, że … cudzoziemcy prawomocnie skazani za ciężkie przestępstwa kryminalne będą natychmiast deportowani. Większość głosujących poparła też pomysł karania imigrantów za nielegalne korzystanie z pomocy społecznej. Katoliccy biskupi w wydanym komunikacie szanują wolę obywateli, ale przyznają, że przy przymusowych repatriacjach konieczne jest podejście indywidualne. Wielu imigrantom grozi bowiem po wydaleniu prześladowanie, tortury i pogwałcenia praw człowieka.

Szwajcarscy biskupi zauważają też, że nowe prawo rodzi wśród mieszkańców negatywne spojrzenie na kwestię obcokrajowców zamieszkujących Helwecję. Komunikat episkopatu przypomina więc, że Szwajcaria powinna pozostać krajem o prawodawstwie godnym zaufania, w którym odniesienie do praw człowieka ma najwyższe znaczenie.

Szkoda, że episkopad nie wkłada tyle energii na obronę np. Krzyża, albo praw człowieka samych swoich wiernych pokrzywdzonych przez wspomnianych w tekście kryminalistów; swoją drogą … najprawdopodobniej w większości pochodzących z krajów muzułmańskich.

se/sir

Źródło: http://www.opoka.org.pl/aktualnosci/news.php?id=35139&s=opoka

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj