Kilka myśli o proporcjach

Po polsku, Polecane

Poniższe zdjęcie zostało zrobione 24 czerwca 1999 roku przez zajmującego się ciągłym monitoringiem słońca, międzynarodową sondę kosmiczną SOHO. Na przedstawionej fotografii widać niesamowicie  ogromny wybuch materii słonecznej.

Widoczna nieco powyżej powierzchni słońca niebieska kuleczka, to domalowana przez naukowców ziemia w jej naturalnej proporcji wobec rozmiarów ogrzewającej nas, naszej najbliższej nam gwiazdy - słońca.

proporcje

Patrząc na to zdjęcie, niemal automatycznie nasuwa się następująca myśl. Otóż Na powierzchni tego malutkiego niebieskiego groszka mieszkają takie małe, w porównaniu do rozmiarów kosmosu, mniej niż mikroskopijne stworzenia zwane ludźmi. I do tych oto stworzeń, 2000 lat temu zszedł sam niezmierzony i nieograniczony niczym Bóg - Twórca całego kosmosu, wszystkich gwiazd, galaktyk i w końcu tego naszego niebieskiego groszka oraz jego mikroskopijnych mieszkańców.

Co więcej, Bóg - Druga Osoba Trójcy Świętej, nie tylko zszedł, ale przyjął ludzkie ciało, upodobnił się do ludzi we wszystkim oprócz ludzkich grzechów i nauczył ludzi jak wyzwolić się ze swej szpetnej małości, jak z małego, grzesznego i słabego stworzenia, stać się uczniem, dzieckiem i przyjacielem samego Boga. A te oto stworzenia, cóż one zrobiły? Zbuntowały się, odrzuciły Go, co więcej zabiły … swego dobrowolnego Dobroczyńcę, Stworzyciela i Władcę.

A dziś, kiedy ludzkość ma wiele nieznanych nigdy dotąd możliwości, kiedy może np. zrobić takie niesamowite zdjęcie, wielu mieszkańców tego kosmicznego groszka twierdzi bezczelnie że … Boga nie ma, że nie ma Stwórcy tego kosmicznego ogromu i jego wspaniałości. Inni zaś myślą, że Boga można oszukać, można się sprzeciwić i Jemu dyktować warunki.

Biada tym buntownikom, kiedy przyjdzie ich Stwórca sądzić żywych i umarłych. Jednym tchnieniem ust Bożych zostaną zgładzeni.

————————————————————————————-

Inny cud Boży; galaktyka “Sombrero” (Kliknij na zdjęcie, aby go powiększyć)

sombrero

admin.

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj