Prezydent odznaczył polskich imamów, czyli bolszewicka wersja polskiej historii

Po polsku

mongols61- “to przypomnienie wielkości kresów dawnej Rzeczpospolitej, kiedy świat muzułmański był cząstką krajobrazu religijnego i cząstką tradycji oraz obyczajowości polskiej” -

17 Luty 2011 Bronisław Komorowski z okazji 85-lecia Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP odznaczył w pięć osób zasłużonych dla społeczności muzułmańskiej w Polsce. Wśród nich są 100-letni działacz Związku imam Stefan Jasiński i szef Związku, mufti Tomasz Miśkiewicz.
‘W spotkaniu, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli: Anna i Bronisław Komorowscy oraz przedstawiciele islamskich gmin wyznaniowych razem z duchownymi. Komorowski w swoim wystąpieniu podkreślił, że odznaczeni to osoby zasłużone dla tradycji muzułmańskiej w Polsce i polskich Tatarów. 235627885Zaznaczył, że wręczenie odznaczeń “to przypomnienie wielkości kresów dawnej Rzeczpospolitej, kiedy świat muzułmański był cząstką krajobrazu religijnego i cząstką tradycji oraz obyczajowości polskiej”.
- „Ta uroczystość przypomina tamte czasy, kiedy w Polsce była wielka tolerancja, umiejętność układania relacji pomiędzy wyznaniami, kulturami, językami. Kiedy ten kraj potrafił to wszystko stapiać w ramach jednego, wielkiego, mądrego państwa” - powiedział prezydent. - „Jest to też okazja, żeby podziękować za kilkaset lat pięknej, mądrej służby Tatarów dla Rzeczpospolitej” - dodał. Przekazał również życzenia z okazji setnych urodzin imamowi Jasińskiemu, którego odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. To samo wyróżnienie otrzymali: imam Bekir Jakubowski i imam Ali Woronowicz. Szef Muzułmańskiego Związku Religijnego mufti Tomasz Miśkiewicz otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. Natomiast Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został pośmiertnie imam Aleksander Chalecki.
Mufti Miśkiewicz w swoim wystąpieniu podkreślił, że w Polsce Tatarzy zostali objęci opieką, schronieniem i zawsze byli lojalni wobec Rzeczpospolitej Polskiej. Dodał też, że w skład Muzułmańskiego Związku Religijnego wchodzą nie tylko Tatarzy, ale i też m.in. społeczność arabska, azerska, turecka, pakistańska. Na koniec swojego przemówienia wyraził nadzieję, iż w niedługim czasie uda się zrealizować “tatarski sen” o prawdziwym meczecie w Warszawie. Dziękował też prezydentowi, że inauguracja obchodów 85-lecia Związku mogła odbyć się w Pałacu Prezydenckim.

mongolo-tatar

Źródło: http://www.euroislam.pl/index.php/2011/02/pezydent-odznaczyl-polskich-imamow/

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj