20 mln sztuk skonfiskowanej odzieży z Chin

Po polsku

new-toxic21.02.2011 RZYM – 20 milionów sztuk ubrań i butów z Chin, także toksycznych, skonfiskowali karabinierzy koło Rzymu – podały włoskie media. Ten gigantyczny przemycony transport, bez certyfikatów bezpieczeństwa, gotów był do wysłania do sklepów i na targowiska.

10 tysięcy wielkich pudeł ukrytych było w ośmiu magazynach w miejscowości Marino. To największa taka konfiskata w ostatnich latach. Magazyny były wynajmowane przez chińskich imigrantów; pięciu z nich postawiono zarzuty.Policyjne laboratoria badają próbki towaru, ponieważ – jak ustalono – w procesie barwienia butów i ubrań używany jest w dawkach przekraczających dopuszczalne unijne normy sześciowartościowy chrom, odpowiedzialny za reakcje alergiczne, kłopoty układu oddechowego i pokarmowego. W dużych ilościach może być rakotwórczy.
Tymczasem wśród skonfiskowanej odzieży są śpioszki i inne ubranka dla niemowląt. Lekarze ostrzegli we włoskich mediach, że w przypadku tak małych dzieci, biorących do ust nawet rękawy ubranek, materiały, z jakich uszyto odzież, mogą być szczególnie szkodliwe. – Nie należy oszczędzać i kupować tanich ubrań, bo to grozi wyrządzeniem szkód zdrowiu własnych dzieci – powiedziała lekarz medycyny Antonella Parisi na łamach „Corriere della Sera”.

Źródło: „Corriere della Sera”

Źródło: http://chiny24.com/news/konfiskata-20-mln-sztuk-odziezy-z-chin

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj