SLD chce odebrać emerytury księżom

Po polsku

image121.02.2011 Sojusz Lewicy Demokratycznej chce zlikwidowania Funduszu Kościelnego. Zdaniem SLD jest to „przeżytek”. Sojusz zapowiada, że złoży projekt ustawy w tej sprawie.
Katarzyna Piekarska uważa, że rozwiązania formuły powołanej do życia w 1950 roku wyczerpały się. - Nie ma dzisiaj najmniejszej podstawy ku temu, by on dalej funkcjonował i aby państwo płaciło na emerytury prawie 20 tysięcy duchownych - zaznaczyła Piekarska.

Fundusz Kościelny powstał w 1950 roku jako rekompensata za bezprawne zagarnięcie przez państwo dóbr kościelnych na rzecz Skarbu Państwa.

Ze środków Funduszu pokrywane są m.in. ubezpieczenia duchownych wszystkich wyznań, którzy nie mają umów o pracę, także misjonarzy i zakonników. Ogromna większość trafia do duchownych Kościoła katolickiego.

Fundusz Kościelny kosztuje budżet ok. 90 mln zł rocznie.

————————–

Ciekawe czy znany dobrze dla prawosławnych poseł SLD Eugeniusz Czykwin też będzie głosował za odebraniem tejże emerytury i ubezpieczenia  dla np. Sióstr z Grabarki albo mnichów z Jabłecznej lub Ujkowic ?

Jako wprost oburzającą “ciekawostkę” dodamy, że tenże E. Czykwin dnia 4 lutego 2011 zagłosował przeciwko uznaniu małżeństwa za tradycyjny związek kobiety i mężczyzny, tym samym popierając homoseksualistów oraz innych zboczeńców.  Źródła tej informacji:  http://www.fronda.pl/news/czytaj/polski_sejm_niszczy_malzenstwo

oraz: http://orka.sejm.gov.pl/Glos6.nsf/nazwa/84_109/$file/glos_84_109.pdf

Na koniec dla porównania: … MON oficjalnie podaje, że misja w Afganistanie kosztuje nas 700 mln zł rocznie (dane z 3 Grudnia 2009) http://zemke.emaile.pl/w_mediach_regionalnych/_news/4/5/83/misja_w_afganistanie_moze/_drukuj.html

Źródło: http://fronda.pl/news/czytaj/sld_chce_odebrac_emerytury_ksiezom

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj