„Protokoły mędrców Syjonu” - nie są wyrazem ekstremizmu, lecz pełnią funkcję edukacyjną

Po polsku, Polecane

250px-1912ed_theprotocols_by_nilus11.03.2011 Prokuratura północnego okręgu administracyjnego Moskwy odmówiła uznania „Protokołów mędrców Syjonu” za propagandę ekstremizmu. Jak poinformowali stronę internetową Грани.Ру przedstawiciele ruchu „O prawa człowieka”, w odpowiedzi prokuratury na wniosek prawnika ruchu Jurija Ichłowa podano, że zgodnie z wynikami ekspertyzy psycholingwistycznej i socjalno-psychologicznej, przeprowadzonej przez Instytut Psychologii Rosyjskiej Akademii Nauk, „Protokoły mędrców Syjonu” „spełniają funkcję krytyczno-edukacyjną oraz polityczno-edukacyjną” - jak podano w podsumowaniu ekspertów.
Opierając się do wynikach ekspertyzy, prokuratura nie doszukała się złamania prawa w wydaniu i rozpowszechnieniu „Protokołów mędrców Syjonu”.
Pierwsza, do-rewolucyjna publikacja „Protokołów mędrców Syjonu” rozpoczęła się 10 września 1903 roku w gazecie czarnej sotni „Znamia”, a zakończyła się 20 września i była wydawana pod tytułem „Program podboju świata przez żydów”.
W roli wydawcy wystąpił dziennikarz, związany z czarną sotnią – późniejszy deputat do Dumy Państwowej. „Protokoły” wydano w formie wiernego zapisu 24 tajnych rozmów przywódców światowego spisku żydowskiego, mającego na celu zniszczenie wszystkich państw, a przede wszystkim religii chrześcijańskiej, której nienawistnymi wrogami byli i są nadal owi bogobójcy – potomkowie morderców Syna Bożego, dalej mordujący chrześcijańskie dusze i realizujący plan swojego ojca – lucyfera – ukoronowania go na władcę świata.

Tekst Protokołów: http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=1672

Źródło: http://www.3rm.info/9810-protokoly-sionskix-mudrecov-ne-yekstremizm-no.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj