Nepalscy buddyści, hinduiści oraz watykańscy katolicy i protestanci wspólnie modlili się o pokój i wolność dla mniejszości religijnych

Po polsku

swastika-dalai-lama02.03.2011 Setki buddyjskich liderów religijnych z całego świata spotkało się w Nepalu w dniach od 24 do 25 lutego 2011 roku. Przyłączyli się do nich watykańscy katolicy, protestanci i hinduiści. Jak podaje portal AsiaNews.it , celem tego spotkania była wspólna modlitwa o pokój i wolność dla mniejszości religijnych.
Dwudniowe spotkanie rozpoczęło się w buddyjskim klasztorze w Katmandu (stolica Nepalu) i zakończyło się w miejscu, gdzie urodził się Gautata budda w Lumbini.
Wielu watykańskich i protestanckich liderów religijnych przyłączyło się do buddystów w modlitwie. „Popieramy to przedsięwzięcie, - oświadczył Binod Thapa, protestancki lider - ponieważ, podobnie jak buddyści, pragniemy więcej wolności”.
„Przy nowym rządzie prawa mniejszości, oraz rozdział państwa i religii są podstawowymi zasadami nowej konstytucji” - podkreślił.
Jednocześnie chrześcijanie Katmandu i innych nepalskich miast wciąż jeszcze nie mają miejsc, gdzie mogliby grzebać swoich zmarłych i ciągle grożą im hinduscy ekstremiści.
Nepal przestał być hinduską monarchią i w 2006 roku stał się świeckim państwem. Mniejszości religijne, szczególnie chrześcijanie i muzułmanie, dopiero niedawno uzyskały prawo budowania własnych domów modlitewnych i publicznego wykonywania funkcji religijnych.

————————————————————–

[Dodatek Admina] W związku z powyższym wydarzeniem powstaje kilka zasadniczych pytań. Do kogo uczestnicy tego spotkania się modlili? czy do tego samego Boga?, czy katolicy i protestanci mają tego samego Boga co buddyści i hinduiści ? Widać z tego, że w ich odczuciu tak to właśnie jest. A jeśli nawet uczestniczący katolicy mieli na myśli Boga w Trójcy Świętej, to czy można modlić się wspólnie (ekumenicznie) zarazem do Boga oraz do szatana i jego demonów ? Czy tak robili Święci? Jeśli tak, to którzy ? Czy ktoś wspomniał cokolwiek o jedynej Prawdzie - Jezusie Chrystusie, o Bogu w Trójcy Świętej, o potrzebie chrztu i nawrócenia? Śmiało można odpowiedzieć - NIKT O TYM NIE WSPOMNIAŁ I NIE WSPOMINA. A co na to Papież? Czy Asyż oraz inne podobne przedsięwzięcia nie są wyrazem tego samego ducha (jak we wspomnianym Nepalu)?

Jak zatem wyglądają te bóstwa buddystów i hinduistów?  (w myśl teologii post Vaticanum II - jest to jeden wspólny Bóg, tylko że “inaczej wyrażony”)

3461951329_65b885de2d

12462395650mcaly

666

af_mahakala_2009

satanic0052072-granger

kali

lucyfer

pagan1

ganesha_pendant_with_hindu_swastika_symbol_jkg62

swastika-dalai-lama

tantric-initiation

pope_dalai_lama_sm-330x276

Miłej modlitwy !

Źródło: http://portal-credo.ru/site/?act=news&id=82691

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj