Arabowie zadbają o nieletnie żony? To nie przedszkole

Po polsku

484361kwiecień 2009 Jak poinformował minister sprawiedliwości Arabii Saudyjskiej Mohamed Al-Issa, niedługo zostaną tam wprowadzone ograniczenia w wydawaniu nieletnich dziewczynek za mąż.

Nie należy się jednak spodziewać całkowitego zakazu wydawania nieletnich dziewczynek za mąż. Zapowiadane ograniczenia mają chronić ich prawa i wyeliminować negatywne skutki takich związków. To reakcja ministerstwa sprawiedliwości po tym, gdy sąd odmówił unieważnienia małżeństwa 8-letniej dziewczynki z mężczyzną po pięćdziesiątce. Sędzia nakazał, żeby małżeństwo rozpoczęło współżycie, gdy dziewczynka osiągnie dojrzałość płciową. Wniosek rozwodowy złożyła matka dziecka. Sąd uznał jednak, że nie jest ona prawną opiekunką dziewczynki i wniosek oddalił.

Wielki mufti Arabii Saudyjskiej Abdulaziz al-Szejk nie widzi nic złego w małżeństwach 10-letnich dzieci. Jego zdaniem, ci którzy widzą w tym coś niestosownego “kroczą zła drogą”. Saudyjscy obrońcy praw człowieka, wbrew słowom muftiego żądają wprowadzenia zakazu takich praktyk i określenia minimalnego wieku potencjalnych małżonków.

Źródło: http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/arabowie_zadbaja_o_nieletnie_zony_to_nie_przedszkole

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj