Siłą “nawrócone” na islam

Po polsku

Dwie młode chrześcijanki w Pakistanie zostały porwane przez grupę islamskich fundamentalistów i przymuszone siłą do przejścia na islam. Następnie zmuszono je do wyjścia za mąż za muzułmanina. Rebecca Masih i Saima Masih zostały uprowadzone w miejscowości Jhung w dystrykcie Fajsalabad. 
Jak wyjaśnia Rehmat Masih, ojciec uprowadzonych dziewcząt, kilka dni przed porwaniem miejscowy biznesmen Muhammad Waseem zapowiadał, że chciałby poślubić siostry. Groził porwaniem i zmuszeniem ich do przejścia na islam. Rehmat Masih złożył skargę na policji, ale ta nie podjęła żadnych działań. Dziewczyny zostały uprowadzone we wtorek 24 maja, kiedy wracały z targu. Napadnięto je i wrzucono do samochodu, który należał do biznesmana.

Kiedy ojciec wrócił na policję z zawiadomieniem o porwaniu, funkcjonariusze stwierdzili, pakistan-christianże fałszywie oskarża Waseema, a sam często bywa pijany. Być może dlatego córki od niego uciekły.
25 maja Muhammad Waseem siłą wziął za żonę Saimę Masih w obecności Muhammada Zubair Qasima, lidera islamskich ekstremistów z grupy “Sip-e-Sahaba”. Organizacja ta znana jest z napadów na społeczności chrześcijańskie.

Sprawą rodziny Masih zainteresowała się Fundacja Masihi, która również zajmuje się sprawą Asii Bibi. Zdaniem dyrektora tej organizacji, tego rodzaju sytuacje w Pakistanie nie należą do rzadkości. Funkcjonariusze policji często są przekupieni i przymykają oko na przemoc względem chrześcijan. Chrześcijańskim kobietom, którym udaje się uciec przed przemocą, jaka spotkała siostry Masih, pomaga siostra zakonna z dystryktu Fajsalabad. Z uwagi na kwestie bezpieczeństwa chce zachować anonimowość. Wyjaśnia agencji Fides, że podobny los spotyka wiele kobiet w Pakistanie. Tamtejszy Kościół niezmiennie je potępia i apeluje o poszanowanie podstawowych praw kobiet w tym kraju.

Źródło: http://www.konservat.pl/?sp=art&art=1329&path=arty2011#nc

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj