Krwawa Wiosna Chrześcijan

Po polsku

islamicPrasa pełna jest relacji dot. tzw. Wiosny Arabskiej. Protestujący, domagający się w różnych państwach Bliskiego Wschodu „demokratycznych” zmian, spotykają się z brutalną interwencją wojska i policji. Ludzie na Zachodzie wierzą, że w państwach arabskich dokonuje się transformacja. Rządy zachodnie oferują pomoc. Zdecydowały się nawet na interwencję wojskową w Libii, w celu ochrony życia niewinnych cywilów. Tymczasem nikt nie pisze, że ci, którzy skarżyli się na ucisk, teraz sami mordują i prześladują chrześcijan.

Podczas gdy świat muzułmański wydaje się być gotowy do przyjęcia demokracji, stale docierają niepokojące sygnały, wskazujące na to, że będzie to demokracja oparta na prawie szariatu. Zorganizowane grupy radykalnych islamistów tj. np. Bractwo Muzułmańskie starają się za wszelką cenę zdobyć uprzywilejowaną pozycję.

Co jednak budzi szczególny niepokój to fakt, że ci, którzy występowali przeciw dotychczasowej władzy i skarżyli się na ucisk, teraz sami uciskają i mordują chrześcijan.

Miesiąc maj obfituje w krwawe wydarzenia, które w sposób szczególny dotknęły wyznawców Chrystusa w krajach arabskich. Mimo to, Zachód wydaje się nie niepokoić tym faktem.

Wśród niedawnych ataków wystarczy wymienić agresję rozgniewanych muzułmanów, którzy rzucali kamieniami i koktajlami Mołotowa w chrześcijan, zgromadzonych w Kairze, domagających się ponownego otwarcia 50 kościołów, zamkniętych podczas zamieszek. Ponad 65 osób zostało rannych.

8 maja, napastnicy zaatakowali i podpalili kościół p.w. Najświętszej Maryi Panny w Kairze, krzycząc: „Własną krwią i z całej duszy będziemy bronić islamu”. W wyniku tej brutalnej napaści dwanaście osób zostało zabitych, a 232 ranne. Do tych i innych ataków mogło dojść, bo policja egipska nie interweniowała wcale, albo robiła niewiele, by powstrzymać przemoc, która szybko staje się systemowa.
Prześladowania nie ograniczają się do Egiptu.

W Tunezji, wkrótce po upadku byłego prezydenta Zine Abeddine Ben Ali, ojciec Marek Rybiński, ksiądz katolicki polskiego pochodzenia, został zamordowany na terenie międzywyznaniowej szkoły w podmiejskim gubernatorstwie Tunisu - Manuba.

Jest wielce prawdopodobne, że będziemy mieli do czynienia z większą ilością takich napadów i morderstw na całym Bliskim Wschodzie.

Wielu chrześcijan opuściło region, w obawie przed uprowadzeniami przez radykalnych islamistów. Syryjscy wyznawcy Chrystusa mówią, że „Wiosna Arabska” może przyczynić się do ich eksterminacji.

Niestety, wydaje się, że trwa sezon na prześladowania chrześcijan nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale na całym świecie. Prześladowania dotykają katolików w Nigerii, w Wybrzeżu Kości Słoniowej, Korei Północnej, Zimbabwe i wielu innych miejscach.

Według marcowego raportu Human Rights Watch (HRW), chrześcijanom w Wietnamie coraz częściej stawia się zarzuty przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu wewnętrznemu. To poważne wykroczenie, za które grozi kara m.in. konfiskaty mienia. Wietnamscy chrześcijanie zmuszani są do wyrzeczenia się wiary.

Na początku maja siły bezpieczeństwa, które wypowiedziały wojnę katolikom ze wspólnoty Hmong - zamieszkującym północo-zachodnią część kraju - zamordowały co najmniej 49 osób, setki raniły i wiele (dokładna liczba nie jest znana) aresztowały.

W kwietniu w USA Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej (USCIRF) opublikowała roczny raport, w którym opisano kilka przypadków przerażających nadużyć wobec chrześcijan w Chinach (porwania, pobicia, niszczenie kościołów, przymusowa reedukacja przez pracę). W tym samym sprawozdaniu zauważono, że Chiny znalazły subtelny sposób podważania autorytetu religijnego, wywoływania podziałów wśród katolików. Napisano, że “chińskie władze coraz bieglej wykorzystują język dot. praw człowieka i praworządności, do stosowania represji wobec wspólnot religijnych”.

Choć niektóre media informują o katastrofalnych skutkach tzw. „Arabskiej Wiosny”, niewiele się robi, by im przeciwdziałać. Nie protestuje się w obronie chrześcijan, którzy przelewają krew. Nie mówi się i nie pisze o Krwawej Wiośnie Chrześcijan.

Źródło: TFP.org, AS

Źródło: http://www.piotrskarga.pl/ps,7261,2,0,1,I,informacje.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj