“Donald ma Tole” bezkarny

Po polsku

af0530cb932fd1248412cdb0d72a5aa0241Sąd Rejonowy w Płocku uniewinnił w piątek czterech sympatyków miejscowej Wisły, którzy podczas meczu wywiesili transparent z napisem “Tola ma Donalda. Donald ma Tole“. O karę wnioskowała policja. Podczas posiedzenia sądu jeden z mężczyzn obecny na rozprawie krzyknął do policjanta “Za transparenty człowieku?”.
Podczas środowego meczu Wisły z Sokołem Sokółka na płocie zawisły transparenty “Wolna Białoruś, wolne stadiony” oraz “Tola ma Donalda. Donald ma Tole”.

Po zakończeniu spotkania policja zatrzymała czterech kibiców, którzy według organizatorów meczu, dopuścili się naruszenia regulaminu
Kibice noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań i opuścili ją dopiero w czwartek wieczorem.

Sąd wydając w piątek postanowienie uznał, że materiał dowodowy, w tym nagranie filmowe z monitoringu stadionu, nie potwierdza, że to właśnie cztery obwinione osoby brały udział w zawieszeniu transparentów
Sąd podkreślił też, że po wezwaniu stadionowego spikera, transparenty zostały zdjęte z ogrodzenia. O uniewinnienie wnosili obwinieni kibice. Obecny na posiedzeniu policjant wnioskował o ukaranie ich grzywną w wysokości 5 tys. zł i zakazem stadionowym na 6 lat. Gdy taki wniosek padł, jeden z mężczyzn obecnych na sali sądowej wśród publiczności powiedział: “Za transparenty, człowieku?”. Sędzia upomniała go i potem było już spokojnie.

Kononowicz pomaga

- Dla mnie to jest po prostu wielka farsa, że polski wymiar sprawiedliwości zajmuje się akurat takimi sprawami - ocenił Mariusz Kaliwoda, prezes “Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Wisła Płock. - Sam zarzut wieszania transparentów przypomina mi poprzednią epokę - dodał. Policja rozważa apelację.

Po zamknięciu stadionów w całej Polsce i zakazu wyjazdu zorganizowanych grup na inne stadiony, kibice prześcigają się w pomysłach na wyrażenie krytyki wobec działań rządu Donalda Tuska. Kibice Legii na swoją “Żyletę” zaprosili Krzysztofa Kononowicza, a w trakcie w meczu z Wisłą udawali, że są na plaży.

Sympatycy ich lokalnego rywala - Polonii - na “Kamiennej” podczas spotkania z GKS-em Bełchatów przywdziali koszulki z literami, które utworzyły napis “Tusk nie zamkniesz nam ust”.

Zakaz wyjazdowy sprytnie obeszli fani Miedzi Legnica. Do Zdzieszowic pojechali na wycieczkę. Część z nich założyła garnitury. Wszyscy kupili normalnie bilety w kasie.

źródło: http://www.tvn24.pl/12694,1704644,0,1,donald-ma-tole-bezkarny,wiadomosc.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj