Bojkot produktów PepsiCo

Po polsku

stop pepsiAmerykańskie organizacje pro life, m.in. Children of God for Life, wzywają do konsumenckiego bojkotu produktów PepsiCo. Spółka współpracuje bowiem z firmą Senomyx, która używa komórek abortowanych dzieci do testów i produkcji substancji wzmacniających smak. 

Firma Senomyx, z którą współpracuje PepsiCo posiada w swojej ofercie 800 tys. sztucznych aromatów. Amerykańscy obrońcy życia odkryli, że część z nich wytwarzana jest z użyciem linii nerkowych komórek zabitych płodów.

Z Senomyxem, który używa komórek abortowanych dzieci do testów i produkcji substancji wzmacniająch smak współpracuje PepsiCo.

W pierwszej kolejności obrońcy życia zaapelowali do różnych firm o wstrzymanie się od tego typu praktyk. Argumentowali, że producent aromatów może je wytwarzać i testować bez udziału linii komórek ludzkich. Wystarczą do tego komórki pochodzące od zwierząt. W ocenie autorów apelu, niektórzy jego adresaci uwzględnili te uwagi, inni – nie.

Drugim podjętym przez obrońców życia krokiem jest wezwanie do konsmenckiego bojkotu produktów PepsiCo. W Stanach Zjednoczonych tego typu praktyki są potężną bronią wymierzoną w postępujących niemoralnie producentów.

Źródło: http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/bojkot_produktow_pepsico_13468/

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj