SZALENI RABINI SKAZALI BEZDOMNEGO PSA NA ŚMIERĆ PRZEZ UKAMIENOWANIE

Po polsku, Polecane

pope _jewSąd Rabinacki w Jerozolimie wydał wyrok śmierci przez ukamienowanie na wałęsającego się psa,
donosi „Sedmica.ru”. Według doniesień izraelskich mediów, rabini podejmując taką decyzję,kiero-
wali się tym, że dusza zmarłego kilka lat temu świeckiego prawnika, który znieważył Sąd Rabinacki, prawdopodobnie przeszła na psa.
Kilka tygodni temu ultraortodoksyjni żydzi zauważyli jak bezdomny pies wszedł na teren budynku Sądu Finansowego, usytuowanego w tej samej dzielnicy w której i oni zamieszkują. Psa nie można było wypędzić z budynku. Dowiedziawszy się o tym zdarzeniu, jeden z sędziów-rabinów przypomniał sobie historię o tym jak kiedyś znany świecki prawnik znieważył Sąd Rabinacki. Rabini rzucili na niego klątwę. Rabini wykalkulowali, że jego dusza mogła przejść w ciało psa, który według żydowskich praw religijnych, uważany jest za zwierzę nieczyste. Doszli oni do wniosku, że zwierzę powinno być zabite. Ten wyrok, jak piszą izraelskie gazety, to „rozsądny sposób wzięcia odwetu na duszy, która przeszła na nieszczęsnego psa”. Z tego doniesienia widać jaka jest przepaść między judaizmem a chrześcijaństwem, na przekór życzeniom różnorakich zwolenników dialogu ekumenicznego, którzy mówią o ogólnych wartościach moralnych tych i innych religii.
Po pierwsze – nauka o reinkarnacji dusz całkowicie przeczy nauce chrześcijańskiej, według której nie istnieje absolutnie żadna reinkarnacja.
Po drugie – chrześcijaństwo uważa za grzeszne i bezbożne takie postawy jak życzenie zła, potępienia i odwet.
Rabini nie widzą w tym niczego niewłaściwego i uważają za całkowicie normalne ukamienowanie na śmierć wałęsającego się, nieszczęsnego zwierzęcia, uważając przy tym, że mszczą się i krzywdzą szkodliwego im człowieka.
Źródło:www.3rm.info/12339-obezumevshie-ravviny-prigovorili-brodyachuyu.html

Tłumaczył z jęz. rosyjskiego R.X.

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj