Zabawy w Boga

Po polsku

darwinPonad 150 zwierzęco-ludzkich embrionów (hybryd) zostało stworzonych przez “naukowców” pracujących w brytyjskich laboratoriach w ciągu ostatnich 3 lat - ujawnił w Parlamencie brytyjskim lord Alton, który taką informację uzyskał w wyniku swej interpelacji. Te szokujące prace przedstawiane są jako remedium na wszelkie choroby, lecz tłumaczenie to nie współgra z tajemnicą, jaką badania są otoczone.

Te dość koszmarne badania są możliwe dzięki ustawie o płodności człowieka i embriologii, jaka weszła w życie w 2008 roku. Ustawa ta pozwoliła na tworzenie “cybryd” czyli mieszańców międzygatunkowych w których zwierzęce jajo zostaje zapłodnione ludzką spermą oraz chimer, w których zarodki zwierzęce są łączone (krzyżowane) między sobą ale także i z komórkami ludzkimi.

Liczba wyprodukowanych w ten sposób “tworów” była dotąd nieznana, zostało to ujawnione dopiero w zeszłym tygodniu po interpelacji postawionej w Izbie Lordów. Lord Alton wyraził zdziwienie tak wysoką liczbą wytworzonych hybryd a zarazem tajemnicą towarzyszącą pracy genetyków i embriologów. Alton oskarżył naukowców o stosowanie “szantażu emocjonalnego”, jako że zasłaniają się oni dobrem ludzkości i szansą na znalezienie leków na wszelkie dręczące ją choroby. W ten sposób według lorda uzasadnić można każde naukowe szaleństwo.

Doktor Peter Saunders, prezes Christian Medical Fellowship, powiedział w komentarzu, że należy dokonać wyraźnego rozgraniczenia między badaniami wykorzystującymi genetyczne łączenie komórek zwierzęcych i ludzkich od tworzenia trans-gatunkowych stworzeń, które jest całkowicie nieuzasadnione, chyba że jakąś chorą fascynacją i zamiłowaniem do naśladujących Boga, eksperymentów.

Prace nad hybrydami były prowadzone w trzech laboratoriach: w londyńskim Kings College, na Uniwersytecie Newcastle i w Warwick. Te trzy placówki po 2008 otrzymały licencję na przeprowadzenie badań. Obecnie w żadnym z nich nie są już prowadzone prace nad hybrydami, czy chimerami z powodu braku funduszy, ale jak przyznają badacze, nie są wykluczone w przyszłości.

Chimery i hybrydy występują zarówno w mitologii greckiej, jak i w Biblii. Hellenowie wyobrażali sobie chimerę jako kozę z głową lwa i ogonem węża a miałaby się ona zrodzić ze związku Tyfona i Echidny. Przykładem hybryd są herosi łączący w sobie właściwości dwóch gatunków - ludzi i bogów. W Biblii także występują hybrydy, znane jako Giganci, z których powodu Bóg zesłał na świat potop. Giganci (inaczej Nephilim) to jeden z najbardziej tajemniczych fragmentów otwierającej Stary Testament Księgi Rodzaju. Według tradycji byli obdarzonymi nadprzyrodzonymi siłami potomkami ludzkich kobiet i przebywających na Ziemii w materialnej postaci demonów. Takie tłumaczenie ich pochodzenia znajdujemy także w wizjach błogosławionej Katarzyny Emmerich, niemieckiej mistyczki z XIX wieku.

konserwa
więcej na: The Christian Institute

.

welcome-to-the-new-world-order

Źródło: http://www.konservat.pl/?sp=art&art=1388&path=arty2011#nc

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj