NATO planuje atak na Iran?

Po polsku

24978ROSJA. Wysłannik Rosji w NATO – Dimitrij Rogozin powiedział w wywiadzie opublikowanym 5 sierpnia w dzienniku „Izwiestia”, że Sojusz Północnoatlantycki planuje atak zbrojny na Islamską Republikę Iranu, mający na celu obalić rząd tego kraju.

„Pętla wokół Iranu się zaciska. Plany militarne przeciwko Iranowi są w toku. I z pewnością niepokoi nas perspektywa rozpętana wojny na szeroką skalę w tym rozległym regionie” – powiedział Rogozin. Dodał też, że Syria, a później Jemen mogą być ostatnimi krokami NATO w drodze do rozpoczęcia ataku na Iran.

Jak przypomniał portal presstv.ir, informacje podane przez Rogozina pojawiły się w momencie, gdy Izrael przygotowuje się do ataku na irańskie zakłady atomowe, aby odwrócić uwagę od starań Palestyny o przystąpienie do ONZ. W lipcu były agent CIA Robert Baer powiedział, że jest niemal pewny, iż taki atak został zaplanowany na wrzesień i ma nastąpić przed głosowaniem w ONZ nad uznaniem państwa palestyńskiego.

Opracowanie: Jarosław Klebaniuk

————————————————————————–

Jeśli powyższy termin ataku na Iran jest prawdziwy, to w tym świetle jeszcze poważniej prezentuje się podawana już na tym blogu ta niepokojąca informacja:  “Cudowny znak” - LINK

.

—————————————————————————————————–

W tym zestawie również interesujące:

Amerykańscy kongresmeni jadą do Izraela po instrukcje

W ciągu najbliższych tygodni 81 kongresmenów – stanowiących około 20 procent wszystkich członków Izby Reprezentantów – w porze wakacyjnej uda się do Izraela.

Tygodniowy pobyt każdego kongresmena sponsorowany jest przez “Amerykańsko-Izraelską Fundację Edukacyjną” – AIEF, określającą się jako “organizacja charytatywna”, jednak zrzeszoną w żydowskiej organizacji lobbystyczno-szpiegowskiej American Israel Public Affairs Committee.

Pierwsza grupa amerykańskich parlamentarzystów składa się z 26 Demokratów i przybędzie do Izraela w poniedziałek 15 sierpnia br. W drugiej grupie znajdzie się 55 Republikanów.

Delegacja amerykańska spotka się z prezydentem Izraela, Szymonem Peresem, premierem Benyamin Netanyahu oraz prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas.

Izrael zmierza różnymi sposobami do przekonania polityków do zagłosowaniu przeciwko inicjatywie utworzenia niezależnego państwa palestyńskiego. W tym celu zorganizowano również spotkanie w Izraelu 18. ambasadorów z Waszyngtonu, reprezentujących wiele państw z Azji, Europy, Afryki i Ameryki Łacińskiej, w tym Albanii, Barbadosu, Belize, Burina Faso, Republiki Dominikańskiej, Haiti, Macedonii, , St. Lucia i Ugandy. Jak stwierdza Jerusalem Post “niektóre z tych państw zostały wymienione jako możliwi kandydaci do głosowania przeciwko, albo przynajmniej wstrzymania się od głosu, w głosowaniu na forum ONZ we wrześniu br., w sprawie utworzenia państwa palestyńskiego”.
Źródło: http://www.bibula.com/?p=41884

iran-iraq

Źródło: http://wolnemedia.net/polityka/nato-planuje-atak-na-iran/

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj