Katoliccy dziennikarze: TVP zatrudniając Nergala promuje satanizm

Po polsku

satanista 2011-08-30 Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy zaprotestowało przeciw udziałowi Adama „Nergala” Darskiego w programie „The Voice of Poland”, który od września pojawi się w TVP 2. Zdaniem KSD, TVP zatrudniając kontrowersyjego artystę promuje satanizm.

- Adam Darski w swojej publicznej działalności dokonuje licznych profanacji, bezczeszczenia symboli Kościoła Katolickiego, poniża godność katolików [nie tylko katolików, ale Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa oraz wszystkich Chrześcijan - Admin.] Profanacje te mają miejsce podczas koncertów zespołu Behemoth, którego Darski jest liderem, znajdują wyraz w tekstach utworów tego zespołu, na stronach internetowych zespołu, w kręconych przez Behemoth teledyskach, a także materiałach i gadżetach promocyjnych. Działalność ta nie jest incydentalna i nie odnosi się do jakiejś dalszej przeszłości. Profanacje dokonywane są od lat, ale obecnie są szczególnie nasilone - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez szefów KSD i zarząd oddziału warszawskiego.

Jako przykłady profanacji dokonywanych przez Nergala członkowie KSD opisują m.in. jak Darski w ostatnio kręconym teledysku zakładał na szyję różaniec z odwróconym krzyżem, a “po niedawnym procesie sądowym i uniewinniającym go wyroku, złożył szczególne „podziękowania” w Internecie. Na swoim profilu na Facebooku w języku angielskim napisał, że „Szatan znów zwyciężył”, kończąc tekst pozdrowieniem „Heil Satan”. Przypomijmy, że sąd kilkanście dni temu uniewinnił Nergala za to, że podał na koncercie Biblię.

Zdaniem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, TVP zatrudniając Darskiego w roli jurora “The Voice of Poland” działa sprzecznie z “misją telewizji publicznej jako nadawcy publicznego” i wbrew wartościom chrześcijańskim i narodowym.

Sygnatariusze oświadczenia przypominają bowiem, że programy telewizji publicznej powinny, zgodnie z Ustawą o radiofonii i telewizji z dnia 29 grudnia 1992 roku rozdz. 4, pkt. 2, 6) “respektować chrześcijański system wartości, za podstawę przyjmując uniwersalne zasady etyki”

- Udział więc w programie emitowanym w telewizji publicznej człowieka, który godzi w poczucie tożsamości i wspólnoty narodowej jest jawnym pogwałceniem tych zapisów. Udział satanisty w programie telewizji publicznej, która „jest instytucją społeczną i narodową”, utrzymywaną za pieniądze podatników, jest jawnie sprzeczny z kolejnym zapisem ww. Uchwały Zarządu TVP S.A., w którym wyraźnie zaznaczone jest, że „Telewizja Polska S.A. szanuje uczucia religijne odbiorców i respektuje chrześcijański system wartości - głosi dalej oświadczenie KSD.

- Zgoda na udział w programie Adama Darskiego jest równoznaczna ze zgodą na promowanie satanizmu w naszym kraju, jawnym przyzwoleniem władz na profanowanie symboliki chrześcijańskiej - konkludują sygnatariusze listu.

Nie tylko KSD protestuje przeciw obecności Nergala w TVP 2. Skargi napływają też do Rady Programowej TVP. Zasiadająca w tym gremium posłanka PiS Anna Sobecka poinformowała o nich prezesa TVP Juliusza Brauna podczas spotkania z Sejmową Komisją Kultury i Środków Przekazu 18 sierpnia br.

- Protestuję przeciwko temu, aby ten człowiek, który reprezentuje kulturę satanistyczną, był autorem i sędzią dla tysięcy młodych ludzi. W takiej roli idola zamierza go przedstawić telewizja publiczna, co tym samym promuje wśród młodzieży poglądy antychrześcijańskie - czytała jedną ze skarg Sobecka.

W odpowiedzi prezes Braun poinformował posłów, że w programie TVP 2 “Nergal” ma wypowiadać się “w sprawach muzyki, a nie innych”, co jest wyraźnie ustalone w umowie, która została z nim zawarta.

Adam Darski będzie jednym z czterech jurorów “The Voice of Poland” obok Kayah, Ani Dąbrowskiej i Andrzeja Piasecznego. W programie poszukiwany będzie najlepiej śpiewający wokalista, na którego czeka międzynarodowy kontrakt płytowy. Show nadawane będzie w soboty o 20.00 w TVP 2 od 3 września br. Format poprowadzi Hubert Urbański, a za jego produkcję odpowiada Rochstar.

Źródło: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/katoliccy-dziennikarze-tvp-zatrudniajac-nergala-promuje-satanizm#

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj