Mordowanie dusz. Św. Justyn Popowicz

Po polsku

saint_Justin_PopovichCzego uczą dzieci w szkołach? Czego uczą na ulicach? Czego, czego? Uczą o diable! Żeby dziecko deptało wszelką świętość, wszystko co Boże, Chrystusowe! Oto wzorzec wychowania w dzisiejszych szkołach – nie śmiesz nawet wspomnieć o Chrystusie, bo przecież Chrystus – to, jak mówią – wymysł – tak, tak! Właśnie tego chce diabeł, żeby nie było Boga w ludzkim sercu, aby ten świat nie był Bożą świątynią, lecz diabelskim domem wariatów.
No i rzeczywiście zamienił się on w dom wariatów. Czy nie widzicie, czy nie zauważacie, jak narody jeden po drugim tracą rozum, jak wszyscy rzucili się na siebie, jedni na drugich, wszyscy kradną, wszyscy stawiają żądania, jedni drugim odbierają i wciąż im mało. Czym stał się ten świat? - Areną działań diabła, jego własnością! Bo czego nas uczą, czego uczy nas Europa? - Że powinniśmy żyć bez Chrystusa, bez Boga. I dlatego nasze życie staje się czym? Domem wariatów – właśnie tak, domem wariatów!
Wszyscy powstali przeciwko wszystkim, jedni przeciwko drugim! Każdemu jest wszystkiego mało, ciągle mało i mało, a przecież ten bogaty i przepiękny Boży świat, ta Boża świątynia, jest tak majestatyczna, tak pełna łaski Bożej, dostępnej dla każdej duszy. Tylko otwórz swoją duszę na Boga, a nie na diabła. Wygoń ze swojej duszy grzech, oczyść się z egoizmu. Wszyscy się zachłysnęli, wszyscy, myśląc tylko o ziemskich bogactwach, dobrobycie, kopalniach, fabrykach … A dusza, dusze – co z nimi? Gdzie jest dusza europejczyka? Gdzie są dusze ludzi? Wszystko rozpłynęło się w namiętnościach i grzechach tego świata, w jego rozkoszy. Wszystkie dusze zbłądziły, wszystkie rzuciły się w wir grzechu, wszystkie oszalały z rozkoszy. Mało ludziom namiętności, mało rozkoszy, dajcie jeszcze więcej! I wszystko jest dozwolone, wszystko można, trwoni się wszystko! Wszystko! Aby tylko dostarczyć ludziom więcej rozrywki, a w ten sposób – mordować dusze!
Dusze umierają i giną, Tysiące za tysiącami, miliony dusz ginie w rozkoszy, w diabelskiej rozkoszy, w namiętnościach i grzechach tego świata ….

Przepodobny Justyn (Popowicz)

Źródło: http://www.3rm.info/17300-izbienie-dush-prepodobnyj-iustin-popovich.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj