USA: Tylko 27 procent kandydatów na nauczycieli zdało egzamin z matematyki na pozimie szkoły podstawowej

Po polsku

Opublikowane przez wydział edukacji szkół podstawowych i ponadpodstawowych stanu Massachusetts dane dotyczące kandydatów na nauczycieli, wskazują na zastraszający poziom wiedzy przyszłych nauczycieli.

Na 600 kandydatów zdających w marcu br. egzamin - przeprowadzany po raz pierwszy w historii - prawie 3/4 nie zdało testu z matematyki na poziomie szkoły podstawowej.

Dyrektor wydziału edukacji, Mitchell Chester nie był zaskoczony wynikami i w wywiadzie dla dziennika Boston Globe powiedział, że jest to rezultat “niewystarczającej edukacji w zakresie matematyki kandydatów na nauczycieli”.

Wyników testu i kandydatów broni natomiast Związek Nauczycieli stanu Massachusetts, największy związek nauczycieli, znany ze skrajnie lewicowych programów. Wcześniejsze wezwania przywódców związkowych, domagających się m.in. polepszenia poziomu nauczania matematyki, w zderzeniu z praktyką i wynikami testu okazały się pustą i symboliczną retoryką. Dyrektorka Centrum Eduacji związku zawodowego, Kathleen Skinner usiłowała odwrócić uwagę zwalając winę nie na kandydatów, lecz na pytania testowe. -Jako nauczycielka, jeśli otrzymałabym wynik 27 procent zdających test, od razu wskazałabym nie na to, że coś złego dzieje się z kandydatami, lecz zadałabym pytanie czy coś złego jest w teście lub w instrukcji do niego. - powiedziała Skinner.

Zdając sobie sprawę z sytuacji, w której brakuje nauczycieli - zawód ten stał się jednym z najniżej opłacanych i z malejącym prestiżem, co jest wynikiem wprowadzania politycznie poprawnych programów multikulturalizmu i różnorodności, sprzyjających brakowi dyscypliny wśród uczniów - stanowy wydział edukacji zamierza jednak zezwolić na pracę niedouczonym nauczycielom. Wprowadzenie tzw. tymczasowych standardów na okres trzech lat umożliwi tym kandydatom na pracę pod warunkiem zdania egzaminu w ciągu pięciu lat.

Opracowanie: Bibula Information Services - B.I.S. - www.bibula.com - na podstawie Boston.com WPRI

Źródło: http://www.bibula.com/?p=9404

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj