Boże ostrzeżenie czy wstrętne oszustwo ?

Po polsku

200px-ceb3ceadcf81cf89ceZa trzy miesiące będzie wojna w Grecji i ludzie będą głodować

W greckich środkach masowego przekazu toczy się ożywiona dyskusja na temat groźnych proroctw, które miał wypowiedzieć starzec Paisjusz ze świętej Góry Atos, gdy objawił się atoskim mnichom…

W Grecji toczy się ożywiona dyskusja na temat informacji o cudownym objawieniu się starca Paisjusza ze świętej Góry Atos trzem atoskim mnichom i jego groźnych proroctw, jak podaje portal Седмица.ru, powołując się na grecki portal internetowy Romfea.gr

Opowiadanie o pierwszym objawieniu się ludziom powszechnie czczonego starca Paisjusza zostało opublikowane dwa tygodnie temu na blogu mieszkańca greckiego miasta Ksanti, któremu zrelacjonował to wydarzenie jeden z mnichów ze świętej Góry, przebywający akurat na leczeniu w Salonikach. Starzec objawił się na Atosie trzem młodym mnichom, którzy szli z monasteru świętego wielkiego męczennika Pantelejmona. Kiedy zobaczyli starca, poprosili go, by ich pobłogosławił, ale on odmówił i drżącym głosem powiedział do nich: „Idźcie czym prędzej do swojego starca i powiedzcie mu, że kupił dużo oliwy i jedzenia, bo za trzy miesiące w Grecji będzie wojna i naród będzie głodował. Powiedzcie starcowi, żeby przekazał tę informację również do innych monasterów”. Mnisi nie zdążyli przyjść do siebie, jak starzec zniknął z dróżki.

Starzec Paisjusz, który zmarł w 1994 roku, jest wyjątkowo popularną i kochaną osobą nie tylko w Grecji, ale również na całym prawosławnym świecie, jak zauważa portal. Oczekuje się, że niedługo zostanie on oficjalnie kanonizowany i zaliczony w poczet świętych przez Patriarchat Turecki. Dlatego też to opowiadanie, które nie znalazło na razie żadnego potwierdzenia, zostało rozpowszechnione w internecie oraz w greckich środkach masowego przekazu. Jednocześnie skłoniło ono wielu ludzi do gromadzenia zapasów żywnościowych.

W międzyczasie bracia monasteru Esfigmenu wystąpili z ostrzeżeniem w związku z próbami zasiania wśród ludności paniki i zafałszowania obrazu starca. Mnisi twierdzą, że starzec Paisjusz był zawsze przeciwny gromadzeniu produktów żywnościowych, wywołanym oczekiwaniami końca świata i mawiał: „Jeśli nagromadzę sobie żywności, zabiją mnie ci, którzy w czasie głodu nie będą jej mieli. A jeśli jej nie mam, to do przeżycia wystarczy mi jakieś ziele”.

W czasie swojego kolejnego posiedzenia atoska Epistasja (organ wykonawczy Świętego Kinotu – kolektywnego organu zarządzającego Górą Atos) wydała oświadczenie, że, jak do tej pory, ani jeden mnich ze świętej Góry Atos, mimo istniejącej na Atosie praktyki informowania o cudownych wydarzeniach kierownictwa danego monasteru, oraz samego Atosu, nie poinformował o podobnym cudzie.

Dziennikarze uważają, że w tym wypadku problem dotyczy świadomej próby zasiania paniki wśród ludności, aby odwrócić uwagę Greków od nabrzmiałych problemów ekonomicznych i skutków antykryzysowych kroków greckiego rządu.

Źródło: http://ruskline.ru/news_rl/2010/9/29/cherez_tri_mesyaca_budet_vojna_v_grecii_i_narod_budet_golodat/

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj